Bon edukacyjny dla studentów

Wiemy doskonale, że studia publiczne nie zapewniają dokładnego wykształcenia jak niektóre inne uczelnie prywatne, uczelnie niepubliczne. W związku z powyższym, rodzi się nierówność w podejściu do młodych ludzi, którzy dzisiaj, kiedy chcą studiować to, w czym się najlepiej czują i chcą najlepiej służyć Polsce muszą prosić o pieniądze na utrzymanie, na czesne, na funkcjonowanie od swoich rodzin, rodziców. A dodatkowo bardzo często zamiast zajmować się nauką muszą myśleć o tym, żeby te pieniądze zarobić.

Dlatego powstał pomysł, aby właśnie w Toruniu – także w szkole wyższej niepublicznej – zorganizować konferencję, która ma odpowiedzieć na pytanie czy studenci dzisiaj w Polsce są równo traktowani. Czy rzeczywiście ci wszyscy młodzi ludzi, którzy z zapałem chcą się uczyć, żeby później służyć naszej Ojczyźnie swoją wiedzą, swoją pracą, mają równy start. Można by było powiedzieć, że w tym pytaniu jest od razu odpowiedź, ale zależy nam na tym także, aby wypracować taki wzór i wypracować takie rozwiązanie, które mogłyby spełnić te oczekiwania, które są dla tych młodych ludzi bardzo ważne.

Zapraszam wszystkich na konferencję 08.12.2018 r., godz. 10.00 do siedziby Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Zachęcam także do przeczytania całego wywiadu i wysłuchaniu audycji w Radio Maryja:

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Bon edukacyjny to propozycja dla studentów, którzy wybierają uczelnie prywatne, aby nie musieli zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na studia

Konferencja w Toruniu „Bon edukacyjny dla studentów” – 08.12.2018 r.

Na temat bonu edukacyjnego dla studentów będą rozmawiać uczestnicy konferencji naukowej, która odbędzie się 8 grudnia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II. W konferencji mogą wziąć udział przedstawiciele prywatnych uczelni oraz sami studenci.

Bon edukacyjny to jest jedna z propozycji rozwiązania tego problemu, o którym mówimy, żeby studenci mogli wybierać szkoły i kierunki, jakie są dla nich najważniejsze. Czyli że pieniądze, które idą z budżetu państwa na naukę, na szkolnictwo wyższe, szły niejako za studentem.

Na konferencję zostali zaproszeni premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin oraz minister finansów Teresa Czerwińska. Organizatorzy konferencji proszą osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu o kontakt poprzez maila: biuro@jaworski.info

WSKSiM: 8 grudnia konferencja naukowa dot. bonu edukacyjnego dla studentów

Naszą inicjatywę powrotu Krzyża na godło Polski popiera sam ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Zachęcam do odsłuchania audycji na temat powrotu Krzyża w godle Polski, którą odbyliśmy w niedzielę 25 listopada 2018 roku na antenie Radia Maryja. Szczególnie ważna jest pierwsza część Rozmów Niedokończonych, podczas których słowa poparcia wyrazili:

  • ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR,
  • Maciej Motor-Grelok – wieloletni Prezes Związku Podhalan.

Zachęcam do wysłuchania:

Rozmowy niedokończone: Inicjatywa społeczna przywróćmy krzyż na koronę

W Rozmowach Niedokończonych opowiadaliśmy o powrocie Krzyża w godle Polski

W niedzielę 25 listopada 2018 roku wraz z:

  • Hubertem Grzegorczykiem – wiceprezesem Stowarzyszenia myGdańsk.pl,
  • Michałem Rybińskim – wiceprezesem Stowarzyszenia Forum Młodej Prawicy,
  • mecenasem Piotrem Żyłko,

opowiadałem na antenie TV TRWAM i Radiu Maryja o naszej inicjatywie powrotu Krzyża w godle Polski. Ogromnie wszystkim dziękuję za słowa wsparcia, a zwłaszcza całej Rodzinie Radia Maryja. Tylko razem jesteśmy wstanie zmienić herb naszej Ojczyzny i przywrócić tożsamość narodową i kulturową. Wszystkich chcących włączyć się w naszą inicjatywę zachęcam do kontaktu pod adresami:

Tym, którzy nie widzieli programu na antenie TV TRWAM polecam poniższy link:

Powinniśmy zaangażować się w przywrócenie Krzyża i korony zamkniętej

Jeżeli chcemy coś zostawić na przyszłość, to powinniśmy zaangażować się w przywrócenie korony zamkniętej, która symbolizuje pełną suwerenność oraz krzyża będącego znakiem naszej tradycji i wiary. Bez przywiązania do naszych narodowych wartości nie byłoby wcześniej największego w Warszawie marszu w obronie Telewizji Trwam.

Zachęcam do przeczytania całego artykułu:

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Bez przywiązania do naszych narodowych wartości nie byłoby wcześniej największego w Warszawie marszu w obronie TV Trwam

Dziś w Gdańsku pierwsze spotkanie inicjatywy „Przywracamy Krzyż w godle Polski”

Zapraszam na dzisiejsze, otwarte spotkanie (19.11.2018) o godz. 18.00 w Sali BHP w Gdańsku, podczas którego przedstawimy opinii publicznej oraz wszystkim zainteresowanym założenia ogólnopolskiego, społecznego projektu: „Przywracamy Krzyż w godle Polski”.
Na spotkanie zostały zaproszone różne środowiska z Trójmiasta i Pomorza.
Będzie to pierwsze spotkanie naszej inicjatywy. Podczas niego odbędzie się także wykład dotyczący symboli Polski.

W Radiu Maryja o powrocie Krzyża na herb Polski

Zapraszam do wysłuchania wywiadu ze mną w Aktualnościach Dnia na antenie Radio Maryja.
Temat – Społeczna Akcja: „Przywracamy Krzyż w godle Polskie”.
Już w poniedziałek 19.11. godz. 18.00 w Sala BHP
w Gdańsku zapraszamy na spotkanie.
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ruszyla-spoleczna-akcja-przywracamy-krzyz-w-koronie-godla-polski/?fbclid=IwAR0C1DuOR6FGviuwlqx9shmCHWiaIlpRFXNtKlDZbf5oQAz8MX9YUmjBR4s