Bon edukacyjny dla studentów

Wiemy doskonale, że studia publiczne nie zapewniają dokładnego wykształcenia jak niektóre inne uczelnie prywatne, uczelnie niepubliczne. W związku z powyższym, rodzi się nierówność w podejściu do młodych ludzi, którzy dzisiaj, kiedy chcą studiować to, w czym się najlepiej czują i chcą najlepiej służyć Polsce muszą prosić o pieniądze na utrzymanie, na czesne, na funkcjonowanie od swoich rodzin, rodziców. A dodatkowo bardzo często zamiast zajmować się nauką muszą myśleć o tym, żeby te pieniądze zarobić.

Dlatego powstał pomysł, aby właśnie w Toruniu – także w szkole wyższej niepublicznej – zorganizować konferencję, która ma odpowiedzieć na pytanie czy studenci dzisiaj w Polsce są równo traktowani. Czy rzeczywiście ci wszyscy młodzi ludzi, którzy z zapałem chcą się uczyć, żeby później służyć naszej Ojczyźnie swoją wiedzą, swoją pracą, mają równy start. Można by było powiedzieć, że w tym pytaniu jest od razu odpowiedź, ale zależy nam na tym także, aby wypracować taki wzór i wypracować takie rozwiązanie, które mogłyby spełnić te oczekiwania, które są dla tych młodych ludzi bardzo ważne.

Zapraszam wszystkich na konferencję 08.12.2018 r., godz. 10.00 do siedziby Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Zachęcam także do przeczytania całego wywiadu i wysłuchaniu audycji w Radio Maryja:

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Bon edukacyjny to propozycja dla studentów, którzy wybierają uczelnie prywatne, aby nie musieli zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na studia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *