Wiemy doskonale, że studia publiczne nie zapewniają dokładnego wykształcenia jak niektóre inne uczelnie prywatne, uczelnie niepubliczne. W związku z powyższym, rodzi się nierówność w podejściu do młodych ludzi, którzy dzisiaj, kiedy chcą studiować to, w czym się najlepiej czują i chcą najlepiej służyć Polsce muszą prosić o pieniądze na utrzymanie, na czesne, na funkcjonowanie od swoich rodzin, rodziców. A dodatkowo bardzo często zamiast zajmować się nauką muszą myśleć o tym, żeby te pieniądze zarobić.

Dlatego powstał pomysł, aby właśnie w Toruniu – także w szkole wyższej niepublicznej – zorganizować konferencję, która ma odpowiedzieć na pytanie czy studenci dzisiaj w Polsce są równo traktowani. Czy rzeczywiście ci wszyscy młodzi ludzi, którzy z zapałem chcą się uczyć, żeby później służyć naszej Ojczyźnie swoją wiedzą, swoją pracą, mają równy start. Można by było powiedzieć, że w tym pytaniu jest od razu odpowiedź, ale zależy nam na tym także, aby wypracować taki wzór i wypracować takie rozwiązanie, które mogłyby spełnić te oczekiwania, które są dla tych młodych ludzi bardzo ważne.

Zapraszam wszystkich na konferencję 08.12.2018 r., godz. 10.00 do siedziby Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Zachęcam także do przeczytania całego wywiadu i wysłuchaniu audycji w Radio Maryja:

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Bon edukacyjny to propozycja dla studentów, którzy wybierają uczelnie prywatne, aby nie musieli zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na studia