Search results
sobota
13lutego
Gdańsk

Poza przekopem Mierzei Wiślanej istnieje ogromna potrzeba społeczna i turystyczna, która związana jest z budową trzech nowych mostów. Pierwszy z nich powstałby nad przekopem Mierzei Wiślanej, między Krynicą Morską a Kątami Rybackimi. Dwa kolejne połączą Wyspę Sobieszewską od jest zachodniej części z Wiślinką oraz od wschodu z Mikoszewem. 

Projekt budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej znany jest od wielu lat. Szkoda, że władze Gdańska i Pomorza nie uwzględniły tego w swoich planach inwestycyjnych. Może się okazać, że projekt techniczny mostu zwodzonego w Sobieszewie, który przygotowała administracja Pawła Adamowicza, nie będzie spełniał potrzeb związanych z całym projektem, czyli realizacją kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Oczekiwania dla tej przeprawy mogą okazać się dużo większe.

Zachęcam do przeczytania artykułu, w którym wraz z posłem PiS z ziemi elbląskiej Leonardem Krasulskim przedstawiamy najpilniejsze inwestycje w infrastrukturze drogo-morskiej. 

Artykuł znajduje się TUTAJ.

czwartek
11lutego
Warszawa

Każda duża reforma prorodzinna jest reformą kosztowną. Nie jesteśmy w stanie pomóc polskim rodzinom, jeśli nie wyłożymy na to pieniędzy. Pytanie, czy przeznaczać te pieniądze właśnie na rodziny czy administrację i inne instytucje, co do których sensowności istnienia można mieć wątpliwości. Jestem za radykalną zmianą, której celem jest to, by podmiotem, któremu służy pomoc, jest właśnie polska rodzina.

W Platformie Obywatelskiej dochodzi do kakofonii. Posłowie tej partii nie zapoznali się jeszcze z materiałami, a już mówili o tym, że realizacja programu „Rodzina 500 plus” to wyrzucanie pieniędzy budżetowych w kosmos, natomiast gdy już przeczytali briefa dnia, to nagle zaczęli mówić o 500 zł na wszystkie dzieci, nie tylko na drugie i każde kolejne. To demagogia najniższych lotów stosowana tylko po to, by przypodobać się opinii publicznej. Natomiast wszyscy, którzy śledzili dyskusję wokół programu „Rodzina 500 plus” wiedzą, że są to tylko i wyłącznie zagrywki Platformy. To postawa niegodna parlamentarzystów.

Więcej na ten temat przeczytają Państwo w wydaniu "wPolityce.pl", które znajduje się TUTAJ.

Strona 1 z 28